Lojistik
ÇOLAKOĞLU® METALURJİ LİMANI

Çolakoğlu® Metalurji Limanı, Kuzey Marmara Bölgesi’nde kuru yük ve genel kargo yükleri açısından en büyük limanlardan birisidir. Fabrika sahasından bulunan liman ile depolama alanlarının yönetimi ve kara yolu sevkiyatlarının koordinasyonu Şirketimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yıllık ortalama 7.000.000 ton elleçleme kapasitesiyle limanımızdan 80’den fazla ülkeye ürünlerimizin ihracatını yaparak fark yaratıyoruz.

Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü (YYS) ile gümrük işlemlerinde, uluslararası piyasalarda rekabet gücümüzü arttırarak ihracatımızın desteklenmesine katkı sağlıyoruz.

Gece görüşü özelliğine sahip kameralar ile donatılmış ve profesyonel güvenlik kadrolarıyla takviye edilmiş limanımızda, 7 gün 24 saat sürekli güvenlik sağlıyoruz.

Çolakoğlu® Metalurji Limanı, Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) koşullarına uygun olarak, Uluslararası Gemi ve Liman Tesisleri Güvenlik (ISPS) Sertifikası ve Tehlikeli Madde Elleçleme Belgesi’ne sahip olup; Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM) üyesidir.

Liman Özellikleri

KOORDİNATLAR: 40°46’09’’N , 029°31’57’’E
TOPLAM LİMAN SAHASI: 22.620 m²
RIHTIM İSKELE ÖLÇÜLERİ: 750 m uzunluk – 23 m maksimum derinlik
ELLEÇLENEN YÜKLER: Genel kargo, dökme yük
ELLEÇLEME KAPASİTESİ (TON/YIL): 6.500.000 – 7.500.000 ton