İş Sağlığı ve
Güvenliği
ÇALIŞMA DİSİPLİNİMİZDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİK ÖN PLANDA

Çolakoğlu® Metalurji olarak benimsediğimiz “temiz, sağlıklı ve kaliteli üretim” sloganından yola çıkarak, üst yönetim de dâhil olmak üzere tüm çalışanlarımızda iş sağlığı ve güvenliği konularında gereken bilinç ve kültürün oluşturulması hedefi ve tüm iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önlenebilir olduğu inancı ile hareket etmekteyiz. Bu anlayışla çalışmalarımıza yön veriyor, kendimizi sürekli iyileştiriyoruz. İş sağlığı ve güvenliği çalışmalarımızı ISO 45001 standardına uygun olarak yürütmekte olup çalışma planlarımızı güvenlik ve sağlığı ön planda tutarak planlıyoruz.

“Pozitif Güvenlik Kültürü”nün tüm çalışanlarımız ve alt işverenlerimizin iş yapış şekillerinde birinci önceliklerinin olması, bizler için önem taşımaktadır.

SIFIR KAZA İÇİN BİRLİKTE YOLA ÇIKTIK!

Çolakoğlu® Metalurji olarak; iş güvenliği, çalışanların sağlığı ve esenliği için çalışıyor, önlemler alıyor ve sürekli iyileştirme yapıyoruz. Bu amaçla ülkemizde ve dünyada çelik sektöründeki en iyi uygulama örneklerini yakından takip ediyoruz. İş kazaları ve meslek hastalıklarının önlenmesi, sağlığın korunup geliştirilmesi için sıfır kaza vizyonuyla davranışlarımızı ve kültürümüzü sürekli yeniden yapılandırıyoruz.

En iyiye ulaşma gayretiyle bu konudaki çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. İş sağlığı ve güvenliği konusunda şirketimizde davranış odaklı güvenlik kültürünün güçlenmesi ve güvenli davranış alışkanlıklarının yerleştirilmesi bizim için büyük önem taşıyor. Bu amaca yönelik uygulamaların tüm çalışanlarımız tarafından benimsenmesi için Sıfır Kazalı İş Yeri Projesi’ni hayata geçirdik.

Çolakoğlu® Metalurji çalışanları, davranış odaklı güvenlik yönetimi sistemine verdikleri destekle iş güvenliği konusunda örnek bir davranış sergiliyorlar. Üstün bir sorumluluk duygusuyla, gerekli bildirimleri yapıp eksiklerin düzeltilmesi için önerileriyle iyileştirme sağlıyorlar. Kendilerini ve arkadaşlarını koruyup gözeterek, güvenli çalışma kültürünü güçlendirmek için destek veriyorlar.

Bu anlayışla, yönetim ve çalışanlarımızın desteği ile yola çıktık. İhtiyaç ve önceliklerimizi dile getirerek değerlendirdik. Sürekli güncellenen eğitim içeriklerimizle, başta yöneticilerimizi olmak üzere, tüm çalışanlarımızı Sıfır Kazalı İş Yeri Projesi kapsamında eğittik. Yapıcı bir yaklaşımla; kendimize ayna tutmak, riskli davranışlarımızı fark etmek ve düzeltmek için gözlem-geri bildirim sürecini yapılandırarak devreye aldık. İş sağlığı ve güvenliği odaklı iletişimi, takım dayanışmasını ve takım otokontrolünü güçlendirmek için sistemli şekilde çalışıyoruz.

Çalışanlarımız ve ailelerinin katkı ve katılımlarıyla sadece iş yerinde değil; özel hayatta da sıfır kaza bilincinin güçlendirilmesini hedefliyoruz. Çalışanlarımızın aileleriyle yaptığımız bu dayanışmanın sektörümüz ve ülkemiz için iyi bir örnek oluşturduğuna inanıyoruz.

SEVESO AYDINLATMA METNİ